• Wulkanizacja:

  Obsługujemy samochody osobowe i dostawcze.

  - Wymiana opon
  - Naprawa uszkodzeń
  - Komputerowe wyważanie kół

  W trosce o Państwa bezpieczeństwo wymiana opon w naszym zakładzie odbywa się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Odpowiednio wyważone opony zapewniają zarówno komfort jak i bezpieczną jazdę, a także ich dłuższe życie. Nieodpowiednie wyważenie kół powoduje szybsze zużywanie opon. W naszym zakładzie to się Państwu nie przytrafi, ponieważ wulkanizacja stoi u nas na najwyższym poziomie.

 • Szyby samochodowe:

  -Wymiana:
  Wieloletnie doświadczenie firmy oraz personelu powoduje że przy każdej wymianie szyby samochodowej mają państwo gwarancje najwyższej jakości wykonania usługi co gwarantuje używanie najnowszych technik oraz wysokiej klasy materiałów montażowych, zgodnych z zaleceniami producentów samochodowych.

  -Sprzedaż:
  Prowadzimy sprzedaż szyb samochodowych znanych producentów takich jak: NordGlass, Pilkington, Saint-Gobain Sekurit, Sicursiv, Glaspo, Benson oraz akcesoriów niezbędnych do wykonywania montażów szyb samochodowych(uszczelki,elementy mocujące,kleje,podkłady,aktywatory) . Współpracujemy z warsztatami samochodowymi w zakresie zaopatrzenia w powyższe produkty. Posiadamy możliwość dostarczenia towaru oraz usługi po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z klientem. Zainteresowanych naszą ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub wypełnienie formularza kontaktowego

  -Naprawa
  W naszej ofercie posiadamy możliwość naprawy szyb samochodowych za pomocą jednego z najnowocześniejszych urządzeń firmy GlassMedic.

  -Foliowanie
  Wykonujemy profesjonalne przyciemnianie szyb samochodowych przy użyciu foli renomowanych producentów: Armorlite, Sun Gard. Na wykonane usługi posiadamy atest Polskiego Instytutu Szkła i Ceramiki oraz udzielamy 5 letniej gwarancji.

 • Oleje samochodowe:

  Nasza firma posiada przedstawicielstwo firmy Castrol. Wykonujemy wymianę olejów tej firmy oraz obsługi okresowe, a także naprawy z zakresu mechaniki samochodowej.

 • Klimatyzacja samochodowa

  Serwis klimatyzacji:

  -Naprawa/Obsługa okresowa:
  Wykonujemy obsługę okresową klimatyzacji, zgodnie z zaleceniami producentów samochodów powinna zostać wykonana maksimum co trzy lata polega ona na regeneracji czynnika chłodniczego, uzupełnienia środków smarujących oraz przeprowadzenia diagnostyki wydajności oraz poprawności działania układu klimatyzacji. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości lub awarii dokonujemy niezbędnych czynności naprawczych. Do wykonania powyższych prac posiadamy niezbędny sprzęt specjalistyczny oraz szybki dostęp do potrzebnych części .

  -Dezynfekcja:
  Klimatyzacja samochodowa dość szybko staje się standardowym wyposażeniem nie tylko drogich samochodów. Zaczynamy ją coraz częściej spotykać w samochodach średniej klasy. Każdy kierowca wie, że klimatyzacja poprawia mu komfort jazdy w upalne dni oraz usuwa zawilgocenie szyb, kiedy na zewnątrz jest dość zimno. I nasza wiedza o tym urządzeniu zwykle na tym się kończy. Niepokój zaczyna się pojawiać, kiedy po włączeniu "klimy", szczególnie po długim jej nieużywaniu, wyczuwamy nieprzyjemny zapach pojawiający się we wnętrzu samochodu. Co też stało się w naszym układzie klimatyzacyjnym? Czy ten zapach jest tylko nieprzyjemny, czy też może być szkodliwy? Dla uspokojenia warto powiedzieć, że zjawisko to występuje w 50-60% samochodowych urządzeń klimatyzacyjnych.

  Kiedy włączają Państwo swoją klimatyzację, do kabiny przez nawiew mogą dostać się bakterie, grzyby i inne mikroorganizmy. U wielu ludzi wywołują one nieprzyjemne reakcje alergiczne: kichanie, kaszel, łzawienie oczu i inne dolegliwości. Ponadto obecność mikroorganizmów powoduje powstanie niezdrowej woni we wdmuchiwanym do auta powietrzu (specyficzna woń "pleśni"). Dlatego bardzo ważna jest okresowa dezynfekcja układu klimatyzacyjnego w wyspecjalizowanym warsztacie.   

  Zatem po kolei:
  Jednym z elementów klimatyzacji jest umieszczony wewnątrz samochodu tzw. parownik, który odbiera ciepło z opływającego go powietrza. Przy okazji wykrapla się na nim para wodna zawarta w powietrzu, co powoduje, że parownik staje się wilgotny. Niesione z powietrzem pyłki roślin, bakterie, grzyby i pleśnie przyklejają się do wilgotnej powierzchni parownika, tworząc z czasem żywe siedlisko silnie alergizujących i toksycznych dla ludzi zapachów. Rodzi się zatem pytanie: w jaki sposób możemy się pozbyć tego zapachu? Otóż konieczne staje się dokładne wyczyszczenie całego układu klimatyzacji, a szczególnie parownika. A tu pojawiają się pierwsze problemy, gdyż parownik zamontowany jest zwykle dość głęboko w samochodzie, za licznymi osłonami, i dostęp do niego jest bardzo utrudniony. Ponieważ czynność ta nie jest ani łatwa, ani prosta, mogą przeprowadzić ją tylko wyspecjalizowane serwisy klimatyzacyjne. Po wykonaniu odpowiednich demontaży, w tym filtra przeciwpyłkowego i dmuchawy powietrza pracownicy serwisu przy pomocy sond i urządzenia rozpylającego dokonują dezynfekcji układu za pomocą środka antybakteryjnego. Po kilku godzinach problem przykrego zapachu mamy z głowy.

  Producenci klimatyzacji zalecają nawet wykonanie czyszczenia parownika przynajmniej raz w roku. Warto zatem pamiętać, że kiedy podczas jazdy mimo włączonej klimatyzacji czujemy się zmęczeni i rozdrażnieni, winę za nasze samopoczucie może ponosić właśnie nasza wymarzona "klima".

 • 2017 przełomowy w kwestii czynnika klimatyzacji R1234yf

  Walka z globalnym ociepleniem to jedna z priorytetowych, długofalowych strategii realizowanych przez państwa zjednoczone w ramach Unii Europejskiej. Nie bez powodu różnego rodzaju zmiany dotyczące wielu urządzeń odczuwają także ich użytkownicy – niezależnie od miejsca zamieszkania czy grubości portfela. Tym razem modyfikacje dotknęły również kierowców, którzy są zmuszeni do korzystania z czynnika klimatyzacji R1234yf. Jako profesjonaliści w branży w regionie Brzeska, Bochni i Jasienia przygotowaliśmy dla naszych Klientów spersonalizowaną ofertę.

  Czynności serwisowe związane z czynnikiem R1234yt w atrakcyjnej cenie

  Zapraszamy wszystkich kierowców z okolic m.in. Brzeska oraz Bochni do wizyty w siedzibie naszej firmy znajdującej się w Jasieniu na ulicy Konopnickiej 104. W związku z obowiązkowym wprowadzeniem nowego gazu zamiast stosowanego od lat R-134a wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu rynku, wprowadzając od sezonu 2017 do zakresu usług również bieżącą obsługę wraz z ewentualną naprawą instalacji samochodowej wyposażonej w czynnik klimatyzacji R1234yf. Jako lider w branży w wielu miejscowościach znajdujących się w Małopolsce (np. Brzesko, Bochnia, Jasień) gwarantujemy rzetelne wykonawstwo połączone z konkurencyjnymi cenami.